פרובנס, ניחוח כפרי

מטבח בסגנון כפרי בעל מאפיינים רבים, אחד העיקריים הוא השילוב של חומרי גלם טבעיים מעולם החוץ, בתוך המטבח. סגנון זה הפך לפופולרי לאורך השנים מסיבות רבות, אך בעיקר כי הוא ביתי, נעים, מזמין ופשוט יותר. המטבח הכפרי נמצא בעולמנו כבר המון שנים, מקורו באירופה, שם הוא היה נפוץ בכפרים וקיבל את שמו בגלל השילוב של עץ טבעי בעיצוב המטבח. בתקופה ההיא היה נהוג לבנות מטבחים מכל חומר גלם שהיה זמין ובכפר, העץ היה זמין בשפע, ולכן המטבח הכפרי הפך למקובל.


המטבח הכפרי: הבחירה הטבעית לבית שלכם


השילוב של עץ וחומרי גלם טבעיים במטבח הביתי משפיע מאוד על האווירה במטבח ובבית בכלל, ולכן המטבח הכפרי הפך ליותר ויותר מוערך, מה גם שעם הזמן הערך שלו רק עלה ואי אפשר היה להתעלם מהמראה המיוחד ומהתחושה המזמינה. דבר נוסף שמחמיא למטבח הכפרי הוא ההשפעות של הסביבה עליו ועל עיצובו, כך בכל מקום בעולם הוא קיבל ביטוי מעט אחר, אימץ לעצמו עוד ועוד מאפיינים סביבתיים והפך לבחירה מועדפת ועל זמנית. כיום יש אינספור מטבחים מעוצבים בסגנון כפרי לבחירה, כאשר לכל מקום בעולם השפעות משלו. המשמעות היא שאתם יכולים לבחור בהשפעות האהובות עליכם ולהרגיש שאתם נמצאים במקום אחר בעולם, כשלמעשה אתם בבית הפרטי שלכם.


מטבח פרובנס


מי לא שמע על מטבח פרובנס? מטבח פרובנס הוא גולת הכותרת של המטבחים הכפריים באשר הם. מקורם של מטבחי הפרובנס הוא בחבל ארץ פרובנס שבדרום צרפת, ובו נעשה שימוש בעץ כחומר גלם. מטבח פרובנס מכניס את כל המאפיינים האסתטיים של חבל ארץ זה לתוך המטבח הפרטי שלכם בבית: הוא כפרי אך מתוחכם, כפרי אך מעודן, קלאסי אך חדשני ובעיקר הוא שם את העולם הקולינרי במרכז. הוא מאוד גדול ומרווח וכולל שטח אחסון רב.


המטבח הלבן


אם בעבר מטבח כפרי היה מאופיין עם צבעים של עץ טבעי כיום זה לא בהכרח כך. הטכנולוגיה המתקדמת שפרצה אל עולם המטבחים הגדילה את אפשרויות המשחק ולקחה את המטבח הכפרי צעד אחד קדימה. כיום אנשים יכולים לעצב לעצמם מטבח כפרי מבלי להתפשר על חיבור לעולם המודרני, כאשר אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי הצבע הלבן. הצבע הלבן מזוהה מאוד עם מטבחים מעוצבים בסגנון כפרי, ולא בכדי. במקומות רבים ברחבי אירופה המטבח הכפרי מאופיין עם צבעים בהירים דווקא בגווני שמנת ופסטל עדינים.


מטבחים כפריים סביב העולםישנם אינספור עיצובים של מטבחים כפריים, מה גם שהתפתחות הטכנולוגיה מאפשרת ליצור את המראה של המטבח הכפרי מבלי להתפשר על פונקציונליות, התאמה אישית לצרכים, מינימום תחזוקה ועמידות גבוהה לאורך השנים. כמו כן אם יש לכם מאפיינים מיוחדים של מטבחים כפריים מרחבי העולם שאתם אוהבים, אפשר להשתמש בהם ולשלב אותם במטבח. ישנם מטבחים כפריים שאינם מלוטשים לעומת אחרים בהם הגימור מושלם. יש מטבחים כפריים שמשלבים צבעי פסטל עדינים, בעוד שבאחרים העץ הטבעי הוא העיקר.

לסיכום, הסגנון הכפרי מציע בעיקר תחושה כללית, כך שהמטבח אינו חייב להיות מסורתי ומיושן. אפשר בהחלט להכניס לעיצוב מאפיינים כפריים אך כיום אין חובה לוותר על המודרניזציה ועל כל הדברים שמסבים לכם אושר כאשר אתם נמצאים במטבח.